Archiwum Państwowe w Gorzowie Wielkopolskim

Promocja książki o wojewódzkich komitetach obrony w Archiwum Państwowym w Gorzowie

8 grudnia 2017

 

7 grudnia 2017 r. w Archiwum Państwowym odbyła się promocja książki pt. "Organy zarządzania kryzysowego i sztaby do walki z opozycją. Działalność wojewódzkich komitetów obrony w latach 1975-1989 i ich dokumentacja" pod red. Dariusza A. Rymara i Marka Kietlińskiego. Wydawcą książki jest Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych (Archiwa Państwowe), Archiwum Państwowe w Białymstoku oraz Archiwum Państwowe w Gorzowie. Książka jest pracą zbiorową, składającą się z 11 artykułów, w większości napisanych przez pracowników archiwów państwowych. Zawiera przegląd działalności politycznej, społecznej i gospodarczej woj. komitetów obrony głównie w okresie stanu wojennego. Publikacja prezentuje nieznaną dotąd szerzej dokumentację, niezwykle interesującą dla badaczy zajmujących się dekadą lat 80.

W promocji uczestniczyło ponad 60 osób, w tym kilkanaście osób represjonowanych w stanie wojennym. Wszyscy oni otrzymali książkę jako wyraz szacunku i pamięci o tym środowisku ze strony gorzowskiego Archiwum Państwowego.

Publikacja o WKO miała swoją premierę na konferencji w Archiwum Głównym Akt Dawnych w Warszawie 5 grudnia, a 6 grudnia była prezentowana w czasie VI seminarium z cyklu "Archiwa Przełomu" jaka odbyła się w Belwederze z inicjatywy Kancelarii Prezydenta RP oraz Kancelarii Senatu RP.

Poniżej fotorelacja z promocji w Gorzowie.

kliknij : czytaj więcej aby obejrzeć więcej zdjęć

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-12-08
Data publikacji:2017-12-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Ewelina Lambryczak
Liczba odwiedzin:877